سوغاتی های ارومیه سوغاتی های ارومیه

سوغاتي هاي اروميه - فرودگاه اروميه

سوغاتی ها وغذاهای محلی معروف شهر ارومیه


انواع نقل بیدمشک (ابریشمی،گردویی،زعفرانی،...) و حلوای گردو و حلوای هویج را میتوان از جمله مشهورترین سوغاتیهای ارومیه نام برد
و علاوه بر آن عرق بیدمشک و عرق بادرنجبو از شهرت بسزائی برخوردار است. عرقیات بیدمشک و بادرنجو علاوه بر خاصیت پزشکی برای خوشبو و خوش طعم کردن شربت های گوناگون مورد مصرف قرار می گیرد.

برخی خواص دارویی و درمانی عرقیات

بیدمشک

درمان کم خونی ،سرگیجه ،تقویت قلب

بادرنجبویه

درمان نارسایی قلبی ،تنظیم فشارخون ،نشاط آور

گلاب

مقوی اعصاب ،ملین ،تهیه شربت و شرینی

بابونه

تقویت معده ،اشتها آور ،صفرابر ،تقویت اعصاب
ترخون
ضد میکروب ،مقوی معده ،مفید برای دستگاه گوارش

غذاهای محلی

غذاهای محلی عبارتند از: پلو ،آبگوشت ،چلو کباب،انواع آش و انواع خورشت . کوفته نیز یکی دیگر از غذاهای معروف و لذیذ این استان است و آن را با مرغ یا گوشت قرمز می پزند . ((دلمه)) نیز در آذربایجان طرفداران زیادی دارد.

دلمه ها:

دلمه برگ مو :برنج ،لپه ،گوشت،تره و انواع سبزی معطر رابا ادویه ،رب گوجه فرنگی و کمی ماست می پزند و مخلوط حاضر را در برگ مو می پیچند .

از دیگر دلمه ها می توان به دلمه کلم و بادنجان نیز اشاره کرد .

خورشت ها :
کنگر خورشه :کنگر کوهی را تمیز کرده ، آن را تفت می دهند و به آن آبلیمو ،رب گوجه فرنگی ،گوشت و ادویه اضافه نموده و با هم می پزند .
خورشت آق ماش: ماش را با گوشت ،زعفران ، رب گوجه فرنگی و ادویه می پزند و به آن سیب زمینی سرخ کرده اضافه می کنند.
گزلمه : از ماست چکیده ،نعناع خشک ،تخم مرغ و سیر تهیه می شود .


کوفته ها :
کوفته مرغ:از گوشت فیله مرغ ،لپه ،ادویه ،تخم مرغ ،سبزی مرزه و تره ،گردو ،پیاز داغ و آرد تهیه می شود .

آش ها :

آش دوغ : این آش از معروف ترین آش های آذربایجان است و از نخود ،برنج یا بلغور ، تخم مرغ، آرد،دوغ و سبزی های معطر تهیه می شود .
از دیگر آش های معروف می توان به اماج آش(که در موقع سرما خوردگی آن را می پزند) ،آش بلغور و آش رشته اشاره کرد .


ترشی ها :

مردم استان آذربایجان غربی معمولا غذاهای گوشتی را با ترشی (به اعتقاد آنها برنده صفرا است) مصرف می کنند . به همین دلیل در اواخر تابستان تهیه انواع ترشی ها رواج دارد . از جمله این ترشی ها می توان به ترشی مخلوط ،ترشی لیته و ترشی هفته بیجار اشاره کرد .

مرباها و شربت ها :
به دلیل وفور میوه های مختلف در آذربایجان ،پخت انواع مربا مانند مربای سیب،به ،آلبالو،گیلاس ،زردآلو،توت فرنگی ،گل محمدی،انجیر،توت ،هویج و هلو در این استان رایج است .
همچنین از نوشیدنی های رایج مردم در فصل گرما می توان به شربت های آلبالو ،گیلاس،توت فرنگی ،گلاب(گل محمدی)،بادرنجبو،بیدمشک و شاسترم اشاره کرد .

شیرینی های سنتی :
باستخ(لوزانک): نشاسته ، شیره انگور،آب و گلاب را با هم مخلوط کرده و آن را روی اجاق گرم می کنند . پس از آن مایع آماده شده را در ظرف هایی ریخته و برای تزیین در آن گردوی خرد شده می ریزند .

تنور شیرینی سی : آرد سفید را با ماست خمیر کرده و مقداری شکر روی آن می ریزند و با دست به آن شکل می دهند و روی آن زرده تخم مرغ می مالند . خمیر را در سینی پهن کرده و آن را داخل تنور می گذارند .

سوجوق: نشاسته ،شیره انگورو گلاب را مخلوط کرده و با دست ورزمی دهند . به هنگام ورز دادن به آن گرو می افزایند و آن را به صورت نواری گرد در می آورند .سپس آن را قطعه قطعه کرده و با پودر نارگیل تزیین می کنند .

دوشاب حلوا ،نساء حلواو تره حلوا نیز از دیگرشیرینی های سنتی آذربایجان به شمارمی رود .

نان ها :

ارده : آرد را با شیر مخلوط کرده و به صورت خمیر در می آورند . آن گاه این خمیررا به گلوله های کوچک تقسیم می کنند و آن ها را با زرده تخم مرغ آغشته کرده و د روغن سرخ می کنند .

تنور چره : آرد گندم ،آب و نمک از موارد مورد نیاز این نان است . این نوع نان هنوز در دهات آذربایجان به روش سنتی پخت می شود .

یخاچره : شیر و آرد گندم را مخلوط کرده و روی آن زرده تخم مرغ می زنند و در تنور به صورت چانه ای می پزند .

تاواچره: آرد گندم ،گردو و آب را با هم مخلوط کرده و آن را در سینی که د رتنور قرار دارد ،پهن می کنند .